Siirt'te karla nedeniyle kapanan yolları açma çalışmaları

Siirt'te karla nedeniyle kapanan yolları açma çalışmaları
Siirt'te karla nedeniyle kapanan yolları açma çalışmaları
SİİRT (AA) - Karayolları 94. Şube Şefi Sebahattin Direk, Siirt'te etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için gösterdikleri...

SİİRT (AA) - Karayolları 94. Şube Şefi Sebahattin Direk, Siirt'te etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için gösterdikleri çabadan dolayı ekiplere teşekkür etti.

Direk, yol açma çalışmalarında görev alan ekipleri ziyaret ederek, gösterdikleri çabalardan dolayı tebrik etti. Ekiplerin eksi 15 derece vatandaşların mağdur olmaması için gece gündüz çalıştıklarını aktaran Direk. şöyle konuştu:

"Çok şükür yollarımızı trafiğe açtık. Ama ekiplerimiz gösterdiği üstün gayretti unutmamak gerekiyor. Namaz vakti gelince hep birlikte kar üzerinde namaz kılan ekipler yemek saatlerinde yanlarında getirdikleri simit ve çayla karınlarını duyurmaya çalışırlar. Günlerce yollarda dozer, kepçe ve kar küreme araçları ile gece gündüz mücadele eden ekiplerin en büyük sevinci yolunu açtığımız köylere ulaşmaktır."

Direk, ekiplerin en büyük mutluluğu ise yollarını açtıkları köyde yaşayan vatandaşların kendilerini güler yüzle karşılamak olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Köy

  ,

  Gece

  ,

  Namaz

  ,

  kar

  ,

  derece