Siirt'te kayıp engellinin cesedinin bulunması

Siirt'te kayıp engellinin cesedinin bulunması
Siirt'te kayıp engellinin cesedinin bulunması
SİİRT (AA) - Siirt Valiliği, Kurtalan ilçesinde kayıp olan bedensel engelli gencin cesedinin bulunmasına ilişkin, başlatılan soruşturmanın sürdüğünü...

SİİRT (AA) - Siirt Valiliği, Kurtalan ilçesinde kayıp olan bedensel engelli gencin cesedinin bulunmasına ilişkin, başlatılan soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, kendisinden 5 gün  haber alınamayan M.N.G için kardeşi A.G'nin 30 Ocak'ta İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurduğu belirtildi.

Yapılan araştırmada kayıp şahsın jandarma sorumluluk bölgesindeki Beykent köyü istikametinde görüldüğünün tespit edildiği ifade edilen açıklamada, 2 Şubat'ta İlçe Jandarma Komutanlığına konuyla ilgili bilgi verildiği kaydedildi.

Açıklamada, 3 Şubat'ta jandarmadan 40 kişilik, İl AFAD Müdürlüğünden de 5 kişilik ekip tarafından arama faaliyetine başlandığı kaydedilerek, şöyle denildi:

"M.N.G aynı gün saat 12.00 sıralarında Ağaçlıpınar köyü sınırları içerisinde bulunan Banıban Tepe mevkisinde vücudunun tamamına yakını toprak ve taşlarla kapatılmış vaziyette ölü olarak bulundu. Olayla ilgili Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verildi. Jandarma tarafından olay yerinde gerekli inceleme ve tespitler yapıldı. Olayın fail ya da faillerinin tespitine yönelik çalışmalar sürüyor."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  ilçe

  ,

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  engelli

  ,

  emniyet

  ,

  İnceleme