Siirt'te kitap fuarı hazırlığı

Siirt'te kitap fuarı hazırlığı
Siirt'te kitap fuarı hazırlığı
- Siirt'te IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler nedeniyle 31 Mart'a ertelenen kitap fuarı için hazırlıklar başladı - Vali Tutulmaz: "Fuarda 60 yayınevini ve ülkemizin değerli 13 yazarını konuk edeceğiz"

SİİRT (AA) - Siirt'te 6-7 Ekim'de IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler nedeniyle 31 Mart'a ertelenen Siirt Kitap Fuarı hazırlıklarına başlandı.

Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında valilikte düzenlenen toplantıda, kitap fuarıyla ilgili hazırlıklar ele alındı. Vali Tutulmaz, yaptığı konuşmada, 31 Mart - 5 Nisan 2015'te gerçekleştirilecek fuarın güzel bir şekilde yapılması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Son yıllarda yapılan tanıtım çalışmalarına ilave olarak kültür ve sanatsal etkinliklere de ağırlık vereceklerini kaydeden Vali Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Siirt'i tanıtmak için birçok organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Bununla birlikte kültürel ve sanatsal etkinliklere de ağırlık vereceğiz. Bunlardan bir tanesi de kitap fuarıdır. Fuarda 60 yayınevini ve ülkemizin değerli 13 yazarını konuk edeceğiz. Amacımız herkesi okumaya teşvik etmek, okumayı sevdirmek, geleceğimizi kitapla kurma bilincini oluşturmaktır. Pek çok değerli yazarın söyleşi yapacağı bu fuar , geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz okuma ve eğitim projelerinin hem bir meyvesi, hem de bir adım ötesidir."

Siirt'te 21-26 Ekim 2014'te yapılması planlanan kitap fuarı, 6-7 Ekim'deki izinsiz gösteriler nedeniyle ertelenmişti.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Fuar

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  IŞİD

  ,

  2015