Siirt'te KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı

Siirt'te KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı
Siirt'te KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı
SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı'nda KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.Siirt TSO Başkan Vekili Nedim Kuzu,...

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı'nda KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Siirt TSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, toplantıda yaptığı konuşmada, KOSGEB desteklerinin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) için can simidi olduğunu bildirdi.

Markalaşmanın önemine değinen Kuzu, şunları söyledi:

"Bölgedeki işletmelerin büyüyebilmesi, ekonomideki etkinliklerinin attırılması için özellikle yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi son derece önemlidir. Günümüz ekonomisinde işletmelerin mal ve hizmetlerin dünya pazarlarına ve yerel pazarlara markalanarak sunulması da bir zorunluluk haline gelmiştir. Burada KOSGEB destekleri küçük sanayici ve yatırımcılarımız için büyük önem taşımaktadır."

KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç da KOSGEB tarafından verilen destek ve bu desteklerden kimlerin ne şekilde yararlanacağı konusunda katılımcılara bilgi verdi.

KOBİ'lerin yönetim becerilerini ve kurumsal yetkinliklerini geliştirme ve markalaşma konusunda yapacakları projelere 150 bin liraya kadar destek verileceğini ifade eden Kılıç, "Bu destekten yararlanmak isteyen işletmelerimizin 20 Mart'ta kadar proje başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Amacımız KOBİ'leri bilgilendirerek, KOSGEB'in sağladığı imkanlardan yararlanabilmelerini sağlamak. Bugün toplanma nedenimiz de sizleri, KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirmektir" dedi.

Toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdülkadir Ekmen, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen ve Siirt TSO üyeleri katıldı.