Siirt'te KOSGEB desteği ile 9 ayda 43 işyeri açıldı

Siirt'te KOSGEB desteği ile 9 ayda 43 işyeri açıldı
Siirt'te KOSGEB desteği ile 9 ayda 43 işyeri açıldı
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt'te son 9 ayda KOSGEB desteği ile 43 yeni işyerinin açıldığını belirtti.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt'te son 9 ayda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) desteği ile 43 yeni işyerinin açıldığını söyledi.

KOSGEB Siirt İl Müdürlüğü'nü ziyaret eden Tutulmaz, KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç'tan yapılan çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Vali Tutulmaz, yaptığı açıklamada, Siirt'teki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarının arttırması bakımından KOSGEB desteklerini çok önemsediklerini belirtti.

Siirt'te son 9 ayda KOSGEB desteği ile 43 yeni işyerinin açıldığını ifade eden Tutulmaz, KOSGEB'in Siirt'te işletmelere girişimcilik kültürlerini yaygınlaştırmaya ve ekonomik desteğe yönelik nitelikli hizmetler sunduğunu belitti.

Erkılıç ise, il genelinde yaptıkları çalışmalarda kendilerine her zaman destek veren Vali Tutulmaz'a teşekkür ederek, KOGEB'in Siirt'te yaptığı faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Erkılıç, " Eylül 2015 itibariyle veri tabanlarına kayıtlı işletme sayısının 1189'a ulaştı. 2010-2015 yılları arasında KOSGEB tarafından 155 işletmeye 10 milyon 65 bin 531 lira kredi desteği verildi. 2010-2015 yılları arasında 37 işletmeye genel destek verdik. Son 3 yılda, Siirt'te 124 işletme, KOSGEB'den aldığı destekle iş yerlerini kurdu" dedi.


  ETİKETLER:

  Kredi

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  2015