Siirt'te, KOSGEB destekli işletmelerin açılışı

Siirt'te, KOSGEB destekli işletmelerin açılışı
Siirt'te, KOSGEB destekli işletmelerin açılışı
- Siirt'te, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanarak kurulan işyerlerinin açılışı yapıldı.

SİİRT (AA) - Siirt'te, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanarak kurulan işyerlerinin açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Siirt Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, Siirt'te KOSGEB desteklerinden faydalanarak kurulan işletmelerden ötürü mutlu olduğunu ve özellikle bayan girişimcilerin artması gerektiğini belirtti.

Saltaş, istihdam sorununa katkı sağlayan bir mobiya şirketinin temsilcisi Servet Balık'ı tebrik ederek, bu işletmelerin Siirt'teki adaylarına örnek olmasını temenni etti.

KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç ise, KOSGEB olarak yeni işletme açmak isteyenlerin yanında olduklarını söyledi.

Erkılıç, "Girişimci adaylarımızın girişimcilik eğitimini alıp yeni işletme kurdukları zaman KOSGEB olarak, 30 bin Lira üst limitli hibe ve 70 bin Lira faizsiz sabit yatırım desteği verildi. Ayrıca kadın ve engelli girişimcilere % 10 pozitif ayrımcılık yapıldı. İnşallah kurulan işletmeler ulusal pazarda söz sahibi olan işletmeler düzeyine yükselir" dedi.

Vali Yardımcısı Saltaş ve KOSGEB İl Müdürü Erkılıç, Hastane Caddesi, Güres Caddesi ve Küçük Sanayi Sitesindeki işletmelerin açılışını yaptı.

İşletme yetkilileri, bu mutlu günlerinde yanlarında oldukları için tüm davetlilere ve KOSGEB yetkililerine, kendilerine sağladığı maddi manevi desteklerden dolayı teşekkür etti.

Açılışa, Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıfat Ayyıldız, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mansur Özkılıç, STSO Genel Sekreter Vekili Derya Çengel Arpacı ve davetliler katıldı.


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Kadın

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  zaman

  ,

  engelli

  ,

  esnaf