Siirt'te köy muhtarının öldürülmesi

Siirt'te köy muhtarının öldürülmesi
Siirt'te köy muhtarının öldürülmesi
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, silahla vurularak öldürülen Bağgöze köyü muhtarı Turhan ile olay yerine giderken düşerek hayatını kaybeden dayısı Oguz'un yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili adayı Yasin Aktay, silahla vurularak öldürülen Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan ile olay yerine giderken düşerek yaşamını yitiren dayısı Osman Oguz'un yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Aktay, beraberinde  AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve Siirt Milletvekili adayı Ali İlbaş ile Bağgözü köyüne giderek Turhan ve Oguz'un yakınlarına başsağlığı diledi.

Ailelerle bir süre görüşen Aktay ve beraberindekiler daha sonra köyden ayrıldı.

Turhan'ın amcası Cemal Geçer, AA muhabirine, olayın yeni olduğunu, failler bulunmadan yapılacak yorumların doğru olmayacağını belirtti.

8 çocuk babası Turhan'ın aracından indirildikten sonra sırtından ve başından vurularak öldürüldüğünü kaydeden Geçer, "Faillerin bulunması için güvenlik güçlerinin ellerinden geleni yapmasını, basının da olayı doğru bir şekilde yansıtmasını istiyoruz" dedi.

- Olay

Köy muhtarı Turhan, dün sabah saatlerinde merkeze bağlı Yokuşbağlar köyü Yığınlı mezrasında park halindeki hafif ticari aracın yanında silahla vurularak öldürülmüş halde bulunmuştu. 

Yeğeni Turhan'ın ölüm haberini alan Oguz da bölgeye koşarak gittiği sırada dengesini kaybederek düşmüş, kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Valilik, olayın terör ve adli yönünün araştırıldığını bildirmişti.