Siirt'te kültür sanat

Siirt'te kültür sanat
Siirt'te kültür sanat
SİİRT (AA) - Siirt'te Düş Sanat Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen "Entrikalı Dolap Komedyası" tiyatro oyunu sanat severlerin beğenisini...

SİİRT (AA) - Siirt'te Düş Sanat Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen "Entrikalı Dolap Komedyası" tiyatro oyunu sanat severlerin beğenisini topladı.

Kentte, 2013 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri kendi imkanlarıyla sahneledikleri oyunlarla Siirtlileri, tiyatro ile buluşturan Düş Sanat Tiyatro Topluluğu, bu kez de Yunus Emre Gümüş'in yazdığı, yönetmenliğini Ulaş Arslan'ın yaptığı "Entrikalı Dolap Komedyası" oyununu sahneledi.

İyilik ve kötülüğün insanda vuku bulan karşıtlıklarını ve bu karşıtlıkları taşıyan karakterlerin bir elbise dolabı etrafında kendi dolaplarını çevirmelerini konu alan oyun Kültür Merkezi 'nde seyircinin beğenisine sunuldu. 

Oyun ardından kısa bir açıklama yapan oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Ulaş Aslan, tiyatro topluluğu olarak imkanlarıyla kentte yaşayan insanları tiyatroyla buluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Kendilerine gösterilen ilgiden dolayı sanatseverlere teşekkür eden Aslan, yeni dönemde yeni oyunlar ile tiyatro severlerin karşısına çıkacaklarını sözlerine ekledi.