Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla 100 öğrenci giydirildi

Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla 100 öğrenci giydirildi
Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla 100 öğrenci giydirildi
SİİRT (AA) - Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası, "Kutlu Doğum Haftası" vesilesiyle 100 öğrenciye giyim yardımında bulundu.Milli Egemenlik...

SİİRT (AA) - Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası, "Kutlu Doğum Haftası" vesilesiyle 100 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden sendika Genel Başkanı Selman Aksu ile Genel Sekreter Mithat Beydoğan, 100 öğrenciye dağıtılmak üzere 10 koliden oluşan giyim malzemesini Okul Müdürü Yusuf Turhan'a teslim etti.

Aksu, burada yaptığı açıklamada, 500 yüz öğrenciye yaptıkları yardımlara ek olarak bugün 100 öğrenciye daha yardımda bulunduklarını belirtti.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla öğrencilere çeşitli yardımlarda bulunduklarını anlatan Aksu, sivil toplum kuruluşlarının sadece çalışma örgütleri olmadıklarının ayna zamanda sosyal sorumluluk gerektiren konularda da ön planda olmaları gerektiğin vurguladı.

Aksu, şunları kaydetti:

"Peygamber efendimizi andığımız bu günlerde tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle yapılan kutlamalar kapsamında biz de daha önce tespit ettiğimiz 100 öğrencimize giyim yardımında bulunuyoruz. Böyle bir günde ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını karşılamak en büyük hayırların başında geliyor."