Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği

Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği
Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği
- Etkinlikler arasında "Hazreti Peygamber" konulu şiir okuma yarışması gerçekleştirildi.

SİİRT (AA) - Siirt İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü tarafından "Hazreti Peygamber" konulu şiir okuma yarışması düzenlendi.

Vali Mustafa Tutulmaz, Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen yarışmanın finalinde yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan öğrencileri kutladı.

Kutlu Doğum Haftası'nın en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini ifade eden Tutulmaz, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin hayatını, kendi yaşamımızda tatbik edersek, hiçbir sıkıntı ve sorunla karşılaşmayız. Günün anlamını en iyi bir şekilde anlatan öğrencileri de kutluyorum" dedi.

İl Müftüsü Faruk Arvas da her yıl 14-20 Nisan'da idrak edilen Kutlu Doğum Haftası programlarında Hazreti Peygamberin sünnetini en iyi şekilde anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından, "Peygamberimiz ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu sinevizyon gösterimiyle devam eden etkinlikte, şiir yarışmasının finali gerçekleştirildi.

Yarışmada, Molla Halil Ortaokulu Öğrencisi Nurcan Kayar birinci, İbrahim Hakkı Ortaokulu Öğrencileri Sümeyye Yürek ve Esra Sevgili ikinci, İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emanet Kızılay'da üçüncü oldu.

Etkinlik, dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle sonra erdi.


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  İmam

  ,

  Şiir

  ,

  Kızılay

  ,

  ödül

  ,

  eğitim

  ,

  kültür