Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği

Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği
Siirt'te "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği
SİİRT (AA) - Siirt Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında okullar arası ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.İl Kültür ve...

SİİRT (AA) - Siirt Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında okullar arası ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen yarışmada, öğrencilere, müftülük tarafından önceden dağıtılan "Peygamberimizin Hayatı" kitabından sorular yöneltildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada, Siirt İmam Hatip Ortaokulu ile Kurtalan Cumhuriyet Ortaokulu birinciliği paylaşırken, Özel Celal Değer Okulu ikinci, 14 Eylül Ortaokulu ile Şehit Hayrettin Şişman Ortaokulu üçüncülüğü paylaştı.

Yarışmanın birincisine bin, ikinciye 700, üçüncüye 400 lira ödül verilirken, mansiyon ödülüne layık görülenlere de 200 lira verildi.

İl Müftüsü Faruk Arvas, yarışmaya katılan bütün öğrencileri kutladı.

Bütün öğrencileri birinci ilan eden Arvas, şunları kaydetti:

"Bu yarışmanın asla kaybedeni olmaz. Peygamber Efendimiz için yapılan hiç bir şey kaybedilmez. Sözler O'nunla güzelleşir, kalpler O'nunla huzur bulur. Her şey O'nunla anlam kazanır. Bütün okullarımız yarışmayı kazanmıştır. Yarışmada sadece sıralama belli olmaktadır."


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Turizm

  ,

  İmam

  ,

  Sözler

  ,

  İlan

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  ödül

  ,

  kültür