Siirt'te Kutlu Doğum Haftası'nda 60 bin kitap dağıtılacak

Siirt'te Kutlu Doğum Haftası'nda 60 bin kitap dağıtılacak
Siirt'te Kutlu Doğum Haftası'nda 60 bin kitap dağıtılacak
- Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Kutlu Doğum Haftası'nda Hz. Muhammed'i konu alan 60 bin kitabın dağıtılacağını söyledi.

SİİRT (AA) - Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında düzenlenecek etkinliklerde Hz. Muhammed'i konu alan 60 bin kitabın dağıtılacağını söyledi.

Siirt'te özel bir restoranda basın basın toplantısı düzenleyen Arvas, 14 Nisan günü Kutlu Doğum Haftası'nı başlatacaklarını, Siirt'te ensar muhacir kardeşliği şiarıyla bin Suriyeli ve 150 Afgan mülteciye ikramları olacağını, 63 yetime gıda ve giysi, 10 engelliye de akülü araç yardımında bulunacaklarını söyledi.

Öğrenciler arasında düzenlenecek yarışmalarda da kitap dağıtacaklarını ifade eden Arvas, şöyle konuştu:

"Peygamber Efendimizi konu alan 60 bin kitap dağıtımı yapılacak. Sürpriz ödüllü şiir, kompozisyon ve bilgi yarışmaları düzenleyeceğiz. Kur'an ziyafetinde Kur'an-ı Kerim okuma Dünya Birincisi Ankara Hacı Bayram Cami İmam ve Hatibi Ahmet Karalı, Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı konferansı ve Grup Dergah tarafından konser düzenlenecek, Cezaevlerindeki Siyer, Kur'anı Kerim'i Güzel Okuma ve Hadis ezberleme yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesi, 20 Nisan'da dünyaya gelecek bebeklerin aileleri ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verilecek. Ayrıca kadınlara özel programlar da hazırlanacak."