Siirt'te ''Minik 112 Projesi''

Siirt'te ''Minik 112 Projesi''
Siirt'te ''Minik 112 Projesi''
- Siirt 112, İlköğretim çağındaki öğrencilerin 112 Acil ve Ambulans sistemleri konusunda duyarlılıklarını, bilgi seviyelerini arttırmak amacıyla eğitim başlattı.

SİİRT (AA) - Siirt 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İlköğretim çağındaki öğrencilerin 112 Acil ve Ambulans sistemleri konusunda duyarlılıklarını, bilgi seviyelerini arttırmak amacıyla ''Minik 112 Projesi'' kapsamında eğitim başlattı. 

Siirt Atatürk İlköğretim Okulunda öğrencilere yönelik başlatılan eğitimde, öğrencilerin 112 Acil ve Ambulans sistemleri konusunda duyarlılıklarını, bilgi seviyelerini arttırmak, kaza, hastalık, yaralanma durumlarında 112'ye nasıl ulaşacakları kavramının öğretilmesi ve 112 Acil Yardım Bilincinin oluşturulması amacıyla eğitim sunumu ve 112 tanıtımı gerçekleştirildi.

Siirt 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi tarafından yapılan eğitimde, istasyonda görevli Paramedik ve ATT eğitimciler görev aldı.

Sağlık Müdürlüğü eğitimcilerinden ATT Fatih Sarıkaya, Kübra Aslan ve Merve Özer tarafından, slayt gösterimi eşliğinde verilen eğitimin ardından okul bahçesinde bekletilen ambulans ve ekipmanlar da tanıtıldı.

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan, yaptığı açıklamada, "Minik 112 Projesi" ile 112 çağrı sisteminin daha doğru kullanılacağına ve gereksiz çağrıların azalacağına inanıyorum. İlköğretim öğrencilerine verilecek mesajların hayat boyu yol göstereceğini ve bu yaşta alınan mesajların da mutlaka karşılık bulacağını düşünüyorum" diye konuştu.