Siirt'te Mobil Gençlik Merkezi Projesi

Siirt'te Mobil Gençlik Merkezi Projesi
Siirt'te Mobil Gençlik Merkezi Projesi
SİİRT (AA) - Siirt Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yürütülen "Mobil Gençlik Merkezi Projesi" hayata geçirildi.Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik...

SİİRT (AA) - Siirt Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yürütülen "Mobil Gençlik Merkezi Projesi" hayata geçirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen proje ile gençlerin sosyal , kültürel, sanatsal, sportif etkinliklere yönlendirilmesi ve bu etkinliklerin sokağa taşınmasıyla da toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Siirt Üniversitesi karşısındaki alanda kurulan Mobil Gençlik Merkezi'nin açılışı için düzenlenen törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı gençlere yönelik kurulan stantlarda çeşitli sportif faaliyetler yapma imkanı sunulduğunu ifade ederek, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Tutulmaz,  açık havada kurulan ebru sanatı, basketbol, mini golf, satranç, okçuluk, mangala, langırt, halk oyunları stantlarını gezerek, gençlerle bir süre langırt oynadı.

Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Şahin de proje hakkında bilgi vererek, 50 kişinin İstanbul -Çanakkale gezisine götürüleceğini ve 300 gencin de sinema ile buluşturulacağını söyledi.

Etkinlikler kapsamında ilçelerden getirtilen 150 öğrenciye "Son Mektup" filmi izlettirildi.

Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, diğer bazı yetkililer ile vatandaşlar katıldı.