Siirt'te öğrencilere flor vernik uygulaması

Siirt'te öğrencilere flor vernik uygulaması
Siirt'te öğrencilere flor vernik uygulaması
- Siirt'te ana sınıfı öğrencilerine, ağız ve diş sağlığı farkındalık eğitimleri kapsamında flor vernik uygulaması yapıldı.

SİİRT (AA) - Siirt'te ana sınıfı öğrencilerine, ağız ve diş sağlığı farkındalık eğitimleri kapsamında flor vernik uygulaması yapıldı.

Siirt İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, yaptığı açıklamada, vatandaşların hastalıklara karşı bilinçlenmesi, hastalıkların önlenmesi ve sağlıklı yaşam standartlarına ulaşabilme konularında bütün kurum çalışanlarının özverili şekilde çalıştıklarını söyledi.

Flor vernik uygulamasının, dişler üzerine fırça yardımıyla uygulanan ve çürüğü karşı yüzde 70'e kadar önleyebilen konsantre ilaç olduğunu dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

"Müdürlüğümüze bağlı Toplum Sağlığı Merkezi'nce, hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza diş sağlığının önemini vurgulamak ve daha konforlu bir hayat sürmelerini sağlamaları amacıyla ana sınıfı öğrencilerine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda ilimizdeki ana sınıfı öğrencilerine koruyucu diş hekimliği uygulamalarından flor vernik uyguladık. Bunun yanında çocuklara fırçalama eğitimi verilerek diş fırçası ve diş macunu dağıttık."

Özdemir, düzenledikleri etkinliklerde, öğrencilere dişlerinin önemini anlatan afişler ve broşürler dağıttıklarını ifade etti.