Siirt'te Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit anıldı

Siirt'te Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit anıldı
Siirt'te Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit anıldı
SİİRT (AA) - Osmanlı padişahlarının 34'üncüsü Sultan II. Abdülhamit Han, ölümünün 97. yılında düzenlenen törenle anıldı.Siirt Üniversitesi...

SİİRT (AA) - Osmanlı padişahlarının 34'üncüsü Sultan II. Abdülhamit Han, ölümünün 97. yılında düzenlenen törenle anıldı.

Siirt Üniversitesi (SİÜ) Merkez Kampüsü Konferans Salonu'nda Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi'nin 2015 yılı faaliyet programı kapsamında anma programı düzenlendi.

Programa, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, SİÜ  Tarih Bölümü Başkanı Yrd. Doç.Dr Abdulnasır Yiner, öğretmenler ve bir çok sayıda öğrenci katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan SİÜ Tarih Bölümü Başkanı Yiner, 2. Abdulhamit'in yıkılmak üzere olan Osmanlı İmparatorluğu'nu toprak kaybettirmeden 33 yıl ayakta tuttuğunu söyledi.

Abdülhamit Han'ın Osmanlı Devleti'nin borçlarının ödenmesi konusunda başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Yiner, bu dönemde azınlıklarla da çok iyi bir iletişim kurulduğunu kaydetti.