Siirt'te polis denetimleri

Siirt'te polis denetimleri
Siirt'te polis denetimleri
- Çeşitli suçlara karıştığı iddiasıyla 78 kişi tutuklandı

SİİRT (AA) - Siirt'te gerçekleştirilen denetimlerde, çeşitli suçlara karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan 437 şüpheliden 78'i tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, polis ekiplerince son 4 ayda asayiş, sahtecilik, kaçakçılık, narkotik ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışma yapıldığı bildirildi.

Vatandaşların can ve mal varlığına karşı işlenen asayiş suçlarının soruşturulması ve aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda, 194 hırsızlık olayından 102'sinin aydınlatıldığı belirtilen açıklamada, hırsızlık olaylarına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 181, kişilere karşı işlenen, silah ve kesici aletle yaralama ve öldürme suçlarından 23 ve aranan 239 olmak üzere gözaltına alınan toplan 437 şüpheliden, 78'inin tutuklandığı belirtildi.

Şüphelilerin üzerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 9 tabanca ve 45 fişek,  4 av tüfeği, 5 bıçak, 5 kuru sıkı tabanca, 824 gram esrar, 46 uyuşturucu hap, 4 bin 905 paket kaçak sigara, 9 çalıntı motosiklet, 7 çalıntı bisiklet, 13 cep telefonu, 8 bin sahte banknot ve çeşitli eşyalar ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, insanların dini duygularını istismar suretiyle dilenen Suriye uyruklu 33 kişinin yakalanarak belediye ekiplerine teslim edildiği ifade edildi.

Açıklamada, umuma açık yerlere yönelik yapılan kontrollerde ise yasa dışı bahis oynattığı gerekçesiyle 9 iş yeri ve olaylara karışan 19 kişi hakkında adli işlem yapıldığı bilgisine yer verildi.