Siirt'te polise silahlı saldırı

Siirt'te polise silahlı saldırı
Siirt'te polise silahlı saldırı
- Yola barikat kuran terör örgütü PKK mensupları ve yandaşları, olay yerine gelen güvenlik güçlerine uzun namlulu silahla ateş açtı - Güvenlik kuvvetlerinin karşılık vermesi üzerine kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı

SİİRT (AA) - Yola barikat kuran terör örgütü PKK mensupları, olay yerine gelen güvenlik güçlerine uzun namlulu silahla ateş açtı.

Alınan bilgiye göre, Aydınlar, Cumhuriyet ve Sakıpbeygo caddelerinde toplanan bir grup terör örgütü mensubu ile yandaşı, barikat kurdukları yolları trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteyli ile saldıran grup içerisinden uzun namlulu silahla ateş edildi. Polis ekibinin anında karşılık vermesi üzerine karanlıktan faydalanarak kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

- İş yerinde yangın çıktı

Ülkü Camisi yanındaki polis zırhlı aracına atılan molotofkokteylerinden bazıları cami duvarı ile çevredeki bir işyerine isabet etti. İş yerinde çıkan yangın, güvenlik güçlerinin TOMA aracıyla yaptığı müdahale sonucu söndürüldü.

Polis ekipleri yaptığı anonslarda, aileleri, terör örgütü ve yandaşları arasında yer alan çocuklarını çıkarmaları yönünde uyardı.