Siirt'te polisler Türkçe, Kürtçe ve Arapça konser verecek

Siirt'te polisler Türkçe, Kürtçe ve Arapça konser verecek
Siirt'te polisler Türkçe, Kürtçe ve Arapça konser verecek
SİİRT (AA) - Siirt Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) öğrencilerince kurulan çok sesli koro, Türkçe, Kürtçe ve Arapça parçalar seslendirecek.Türk Polis...

SİİRT (AA) - Siirt Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) öğrencilerince kurulan çok sesli koro, Türkçe, Kürtçe ve Arapça parçalar seslendirecek.

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Siirt PMYO öğrencileri tarafından kurulan çok sesli koro, verecekleri konserin provasını Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda yaptı.

Provaya katılan Siirt PMYO Müdürü Sami Ekim, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Polis Teşkilatın 170. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü ile "çok dilli koro" programı icra edeceklerini söyledi.

Ekim şöyle konuştu:

"Çarşamba günü Saat 20.00'de öğrencilerimiz tarafından icra edilecek bir program, yaklaşık 13 ilimizde bilinen türkülerden oluşmaktadır. Tunceli, Şırnak, Mardin, Van , Adıyaman, Şanlıurfa, Nevşehir, Çanakkale, Orta Anadolu ve Ege Bölgesi'nden oluşacaktır. Bu konserimizde duygusal ve acıdan ziyade, daha neşeli bir şekilde söylenebilecek türkü ve şarkılara yer verdik. Ümit ediyorum ki beğeni kazanır."