Siirt'te rögar kapakları çalınmasına kompozit önlem

Siirt'te rögar kapakları çalınmasına kompozit önlem
Siirt'te rögar kapakları çalınmasına kompozit önlem
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü (SİSKİ), hırsızlık olaylarının önlenmesi için eski rögar kapakları ve yağmursuyu...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü (SİSKİ), hırsızlık olaylarının önlenmesi için eski rögar kapakları ve yağmursuyu ızgaralarını, kompozit malzemeden imal edilen yenileriyle değiştiriyor.

Bahçelievler Mahallesi'ndeki Abdullah Bağış Caddesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen SİSKİ Müdürü Zafer Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, pik demirden yapılan kapakları, çalınma riskine karşılık kompozit malzemeden yapılanlarla değiştirmeye başladıklarını söyledi.

Kahraman, rögar kapaklarının çalınmasının trafik kazalarına sebebiyet verdiğini anlatarak, şöyle dedi:

"Rögar kapakları ve ızgaraların çalınması, belediyemize ekonomik açıdan maliyet yüklemekle birlikte, insanların ve araçların çukurlara düşme suretiyle can ve mal kaybına varabilecek olumsuz etkileri olmaktadır. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak amacıyla  2015 yılı faaliyetleri kapsamında aşamalı olarak döküm rögar kapakları ve ızgaraların yerine çalınma riski bulunmayan kompozit malzemeden imal edilen rögar kapakları ve ızgaraların kullanımına geçilmiştir."