Siirt'te Sağlık-Sen Divan Kurulu Toplantısı

Siirt'te Sağlık-Sen Divan Kurulu Toplantısı
Siirt'te Sağlık-Sen Divan Kurulu Toplantısı
SİİRT (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Siirt Şubesi Genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı yapıldı.Bir otelde gerçekleşen...

SİİRT (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Siirt Şubesi Genişletilmiş İl Divan Kurulu toplantısı yapıldı.

Bir otelde gerçekleşen toplantıda konuşan Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesin Eviz, sağlık çalışanlarının sahada karşılaştıkları sorun ve problemleri tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek için toplandıklarını söyledi.

Eviz,  il genelinde 950 üyesiyle bütün iş yerlerinde yetkili sendika olduklarını anımsatarak, "Sendika olarak her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduk, sorunları ve problemlerini dert edindik.  Bizim için 2015 yılı kazanım yılı olacak. Adaletsiz döner sermaye dağılımı, taban oranı yükseltilmesi, döner sermayenin emekliye yansıtılması gibi önemli sorunlar ve daha önce Başbakanımızın bize söz verdiği yıpranma payı çözülmek üzere. Ayrıca kreş hakkı gelecek. Siirt Devlet Hastanesi'ne yakın bir yerde kreş yapılması bizim talebimizdir. Planladık projesi yapıldı, en kısa sürede bunu da gerçekleştireceğiz" dedi.

Aile sağlığı merkezlerinde çalışanların bir statüye kavuşturulması için çabalarının devam ettiğini belirten Eviz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yani sözleşmeli veya kadrolu olabilir bunun mücadelesini veriyoruz. Hizmetlilerin kadroya geçirilmesi olayı söz konusudur. Daha önce 2 bin 523 hizmetli bunu hak etmişti ancak farklı bir yasayla iptal olmuştu. İnşallah Sağlık Bakanı'nın unvan değişikliği ile görevde yükselmenin yayılmasıyla bunu da çözeceğiz."


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  Aile

  ,

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  2015