Siirt'te Sandık Kurulu üyelerine eğitim verilecek

Siirt'te Sandık Kurulu üyelerine eğitim verilecek
Siirt'te Sandık Kurulu üyelerine eğitim verilecek
SİİRT (AA) - Siirt Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Mehmet Saraç Batur, Sandık Kurulu üyelerine yönelik kurs açılacağını...

SİİRT (AA) - Siirt Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Mehmet Saraç Batur, Sandık Kurulu üyelerine yönelik kurs açılacağını bildirdi.

Batur, yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak seçimde görev alacak personelin eğitilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının ortak çalışmasıyla açılacak kursa başvuruların başladığını söyledi.

Başvuruların 10 Nisan'da sona ereceğini anımsatan Batur, "Kursa başvurmak isteyenlerin müdürlüğümüze kişisel olarak, kamu kurum ve kuruluşlarının ise elektronik ortamdan gerekli başvuruyu yapması gerekiyor. 8 saat olarak belirlenen kurs programı bir günde sona erecek. Başvuru yapanların okur yazar, 18 yaşını doldurmuş ve görevinin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapabilecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olması gerekiyor" dedi.

Batur, kursa katılanlara "Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi" sertifikası verileceğini kaydetti.