Siirt'te "seçim güvenliği" toplantısı

Siirt'te "seçim güvenliği" toplantısı
Siirt'te "seçim güvenliği" toplantısı
- Valilik tarafından 7 Haziran'daki milletvekili seçimlerinin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi amacıyla toplantı yapıldı - Vali Tutulmaz: "Vatandaşlarımızın özgür iradesi ile oy kullanmalarını sağlamak amacıyla, kolluk kuvvetlerimizle birlikte koordineli çalışarak, her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz"

SİİRT (AA) - Siirt'te 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi amacıyla, "seçim güvenliği" toplantısı yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Karakuzu, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Muhammed Ali Gencal, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu,  İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, kaymakamlar ve diğer ilgililer katıldı.

Vali Tutulmaz, toplantı öncesi yaptığı konuşmasında, seçimlerin Siirt'te bir demokrasi şöleni halinde gerçekleşmesini, huzur, güven ve hoşgörü içerisinde seçmenin özgür iradesinin sandığa yansıtmasını arzu ettikleri söyledi.

Seçimlerin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirlerle ilgili toplandıklarını belirten Tutulmaz, şunları kaydetti:

"Amacımız, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde, hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile hoşgörü içerisinde oy kullanmalarını temin etmektir. Vatandaşlarımızın özgür iradesi ile oy kullanmalarını sağlamak amacıyla, kolluk kuvvetlerimizle birlikte koordineli çalışarak, her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz" diye konuştu.