Siirt'te seçim güvenliği toplantısı

Siirt'te seçim güvenliği toplantısı
Siirt'te seçim güvenliği toplantısı
- Vali Mustafa Tutulmaz: "Vatandaşın güvenliğini tehdit eden ve baskı kurmaya çalışanlara fırsat verilmeyecek"

SİİRT (AA) - Siirt'te 7 Haziran'daki seçimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi amacıyla toplantı yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, Valilikte düzenlenen program öncesi yaptığı konuşmada, seçimin huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi, seçmen iradesinin sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması amacıyla toplantının yapıldığını söyledi.

Seçim güvenliği ile ilgili bir süre önce kurum temsilcilerinin katılımıyla toplantı yaptıklarını anımsatan Tutulmaz, şöyle dedi:

" Demokratik bir seçim şöleni yaşanması için tüm partilerin seçim propagandası yaparken, birbirlerine karşı sıcak, samimi, saygılı ve hoşgörülü olması gerekiyor. Amacımız, seçimde vatandaşlarımızın seçme ve seçilme haklarını, huzur ve güven içinde, hiçbir baskı altında kalmadan, kendi özgür iradeleri ile kullanmalarını temin etmektir." 

Tutulmaz, konuyla ilgili her türlü güvenlik tedbirinin alındığını vurgulayarak, "Kamu düzenini bozmaya yönelik hiçbir eyleme asla müsaade edilmeyecek. Vatandaşın güvenliğini tehdit eden, baskı kurmaya çalışan gruplara fırsat verilmeyecek" dedi.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan,  siyasi parti temsilcileri ve bağımsız aday Mehmet Fadıl Akgündüz de katıldı.