Siirt'te seçim güvenliği toplantısı

Siirt'te seçim güvenliği toplantısı
Siirt'te seçim güvenliği toplantısı
SİİRT (AA) - Siirt'te seçim güvenliği toplantısı yapıldı.1 Kasım'da gerçekleşecek seçim öncesinde Vali Mustafa Tutulmaz''n başkanlığında seçim...

SİİRT (AA) - Siirt'te seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

1 Kasım'da gerçekleşecek seçim öncesinde Vali Mustafa Tutulmaz''n başkanlığında seçim güvenliği koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Tutulmaz, seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Seçim sürecinde her türlü güvenlik tedbirinin alınacağını kaydeden Vali Tutulmaz, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını, huzur ve güven içinde, hiçbir baskı ve yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile hoşgörü içerisinde, oy kullanmalarını temin etmek amacıyla her türlü güvenlik tedbirinin alınacak. Huzursuzluk çıkararak, vatandaşın güvenliğini tehdit eden, baskı kurmaya çalışanlara kesinlikle fırsat  verilmeyecektir."

Toplantıya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Karakuzu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren ve  İl Emniyet Müdürü Metin Özkan katıldı.