Siirt'te şehit aileleri, gazi ve koruculara iftar verildi

Siirt'te şehit aileleri, gazi ve koruculara iftar verildi
Siirt'te şehit aileleri, gazi ve koruculara iftar verildi
SİİRT (AA) - Siirt Garnizon Komutanlığı şehit yakınları, gazi ve koruculara iftar yemeği verdi.Garnizon Komutanlığı yerleşkesinde düzenlenen iftar...

SİİRT (AA) - Siirt Garnizon Komutanlığı şehit yakınları, gazi ve koruculara iftar yemeği verdi.

Garnizon Komutanlığı yerleşkesinde düzenlenen iftar programına katılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, masaları gezip şehit aileleri ve gazilerle görüşüp sohbet etti.

Soysal, yaptığı konuşmada, şehit yakınları, gazi, korucularla aile sofrasında bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu ramazan akşamında yemeğe gelen konukların kendilerini şereflendirdiklerini anlatan Soysal şöyle konuştu:

"Malumunuz asker ocağı ve aynı zamanda peygamber ocağı, herkese kapımız açık. Ne zaman bir ihtiyacınız olursa kapımız sizlere sonuna kadar açıktır. Gönlümüz sizinle, kalbimiz sizinle ve yiyeceğimiz bir lokmada sizinle beraber olmaktan mutluyuz. Birlik beraberliğimizden dolayı da mutluyuz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz dünya var oldukça devam edecektir."

Soysal, Siirtli Halk Ozanı Şemsettin Erzen'in yazmış olduğu "Askerlik Sevgisi" ve "Kahraman Yüzbaşı Salih Omurtak ve Siirtli Mehmetçik'in Destanı" başlıklı şiirlerin Kara Kuvvetler Komutanlığına gönderildiği ve bu şiirleri beğenildiği için Kara Kuvvetleri Komutanlığı dergisinde yayınlandığını ifade etti.

İftarda Erzen ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı için yazmış olduğu iki şiiri okudu. Soysal şiirlerinden dolayı Erzen'e teşekkür ederek şiirlerin yer aldığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı dergisini hediye etti.

İftar Programı İl Müftüsü Faruk Arvas'ın okuduğu dua ile son buldu.

İftara, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, İl Jandarma Komutan Kurmay Albay  Şenel Yeloğlu ve STK temsilcileri katıldı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ramazan

  ,

  şehit

  ,

  Asker

  ,

  Sohbet

  ,

  Hediye

  ,

  Aile

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  iftar

  ,

  Birlik