Siirt'te SGK'ya yeni hizmet binası yapılacak

Siirt'te SGK'ya yeni hizmet binası yapılacak
Siirt'te SGK'ya yeni hizmet binası yapılacak
- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, kurumlarına yeni hizmet binası yapacaklarını bildirdi.

SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, kurumlarına yeni hizmet binası yapacaklarını bildirdi.

İlbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yıldan bu yana Kızılay İş Merkezi'nde hizmet veren kurumlarının 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Yeni Mahalle'de yapılacak binanın ihale işlemlerinin tamamlandığını ifade eden İlbaş, şöyle konuştu:

"29 Eylül'de ihaleye çıkacak hizmet binamızın projesi, ihtiyaçlarımıza en iyi şekilde cevap verecek şekilde bodrum ve zemin katlarla birlikte 6 kattan oluşuyor. Binamızın inşa edileceği arsa 3 bin 67, her bir katı ise 914 metrekareden oluşuyor. Projede 300 kişilik konferans salonu ile 60 kişilik mini konferans salonu ayrıca hizmet verilecek vatandaşların araçlarını park edebilecekleri 45 araçlık otopark da yer alıyor. Kurumumuzun yeni hizmet binasında da hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmeye devam edeceğiz."

İlbaş, projede emeği geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay ile SGK Kurum Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'a teşekkür etti.