Siirt'te Suriyeli çocuklara giyim yardımı

Siirt'te Suriyeli çocuklara giyim yardımı
Siirt'te Suriyeli çocuklara giyim yardımı
SİİRT (AA) - Siirt'te, Gönül Elçileri Derneğince Suriyeli sığınmacılar ile yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına Ramazan Bayramı öncesi giyim yardımı...

SİİRT (AA) - Siirt'te, Gönül Elçileri Derneğince Suriyeli sığınmacılar ile yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına Ramazan Bayramı öncesi giyim yardımı yapıldı.

Dernek Başkanı Murat Coşar, kentteki bir mağazada, aileleriyle ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocuklar ile yardıma muhtaç ve yetim çocuklara giyim yardımında bulundu.

Coşar, yaptığı açıklamada, çocukları, bayram öncesi mutlu etmeye çalıştıklarını söyledi. Çocukları sevindirmenin çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Coşar, "Gönül elçileri olarak Suriyeli ve ihtiyaç sahibi ailelerimizden her gün 3 çocuğu bayramlık almak üzere derneğimize davet ediyoruz. Daha sonra ailelerimizi tek tek mağazaya götürüp giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

Yardımların aralıksız devam etmesi için çalıştıklarını ifade eden Coşar, şöyle konuştu:

"Onların bir tebessümü bize dünyalara bedel mutluluk veriyor. Bize yapılan bağışlara ve hayırsever vatandaşlara aracı olarak yardımcı oluyoruz. Ülkesinden ayrılıp bize sığınan kardeşlerimize de en güzel şekilde ensar olma hassasiyetimizi göstererek, her türlü konuda ilgilenmeye çalışıyoruz."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  bedel