Siirt'te tapu sorunu

Siirt'te tapu sorunu
Siirt'te tapu sorunu
SİİRT (AA) - Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan,  Alan Mahallesi'nde devam eden tapu sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını...

SİİRT (AA) - Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan,  Alan Mahallesi'nde devam eden tapu sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Bakırhan, belediyede düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, tapu sorunun çözülmesiyle Alan Mahallesi'nin yeniden imar edeceklerini bildirdi.

Mevcut tapu sorunundan dolayı mahalleye yeterince yol, kanalizasyon ve toplu taşıma hizmeti verilmediğini belirten Bakırhan, tapu almak isteyenlerin hane başı 500 TL ödemesi halinde tapu harcı ve diğer giderlerin belediyece karşılanacağını kaydetti.

Bakırhan, halkın takdirini kazanmaktan öte en ufak bir kazanımlarının olmadığını vurgulayarak, ''Biz halkımıza hizmet götürmek için varız. Yaşanılabilir moderne Siirt için tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Alan Mahallesi modern bir yapıya kavuşturulacak'' dedi.

Toplantıya, DBP'li ve AK Parti 'li belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarı Şakir Çalapkolu ve mahalle sakinleri katıldı.