Siirt'te, TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı

Siirt'te, TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı
Siirt'te, TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı
SİİRT (AA) - Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) bilgilendirme toplantısı yapıldı.Siirt...

SİİRT (AA) - Siirt  Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan TARSİM Adana Bölge Müdürü İrfan Alkaş, üreticilerin TARSİM hakkında bilgi sahibi olmaları durumunda, tarım ve hayvancılıktaki mağduriyetlerinin önüne geçebileceklerini söyledi.

TARSİM olarak 81 il ve bütün ilçelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini ifade eden Alkaş, toplantılarla çiftçilerin devlet desteklerinden daha çok yararlanmaya yönelik bilgilendirdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"TARSİM ile üreticilerin hasarlarını tazmin etmek, üreticilerimizi istikrarlı bir gelir ortamına kavuşturmayı ve tarımı sürdürebilir kılmayı hedeflemekteyiz. Bunları yaparken bu kuruluş kesinlikle kar amacı gütmüyor. TARSİM, üreticilerimizin hasarlarını sigorta çerçevesinde ödenmesini taahhüt eden kurumdur."

Toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık  İl Müdür vekili Resul Eren, ziraat odası başkanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  sanayi

  ,

  sigorta

  ,

  kar

  ,

  kuruluş