Siirt'te "Tecrübe Paylaşımı" programı

Siirt'te "Tecrübe Paylaşımı" programı
Siirt'te "Tecrübe Paylaşımı" programı
- Siirt Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR tarafından açılan girişimcilik kursuna katılanlar için "Tecrübe Paylaşımı" programı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR tarafından açılan girişimcilik kursuna katılanlar için "Tecrübe Paylaşımı" programı düzenlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen programda konuşan KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç, firmalar arası tecrübe paylaşım toplantılarının girişimci adaylarına ve ilin ekonomisine faydalı olacağını söyledi.

Erkılıç, "Tecrübe paylaşım programının, geleceğe yönelik firmalara fikirler vereceğine inanıyoruz. Girişimcileri bir araya getirerek, işletmeler arası etkileşim düzeylerini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Umarım tecrübe paylaşım programı girişimciler için fayda sağlamıştır" dedi.

Siirt İşadamları Derneği Başkanı Kemal Bilim ise, hayatında başarının özgüvenle geldiğini, iş yaşamında mutlaka başarı isteyen kişinin kendine güvenmesi ve karşısındakinin de akıllı olduğunu bilerek hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Her şeyi tecrübe edecek kadar vaktin olmadığını, tecrübeleri dinleyerek, okuyarak mesafe kat edebileceklerini dile getiren Bilim, şöyle konuştu:

"Bir insanı alın, layık olmadığı yere koyun, eninde sonunda başarısızlık onu bulur. Onun için her kim olursa olsun, işiyle pişmesi, tecrübesiyle kıvama gelmesi gerekiyor. Hepinize tavsiyem başarıya ulaşanların izlerini takip etmeniz. Hayal kurmak girişimciliğin ilk adımıdır. Hayal kurun fakat hayalperest olmayın. Çünkü insan olarak hayalimiz olmadan yaşayamayız. Ancak hayalperest olarak yapamayacağımız işlere de girişmemeliyiz. Ayrıca tahsilinizi iyi yapın ve en az bir lisanı iyi bilin."

Genç girişimcileri, çocuklarını küçük yaşlardan itibaren iş yerlerine götürmeye çağıran Bilim, "Sizler de çocuklarınızı küçük yaşlarda iş yaşamına hazırlayın. Ben çocukluğum süresince çalıştım. Çocuklarınızı bu konuda eğitmeniz lazım. Çocuk her şeyi babadan beklememeli. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmeyi öğrenmeli" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Çocuk

  ,

  Konferans

  ,

  Bilim

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  genç