Siirt'te teknoloji mağazaları kansere dikkat çekti

Siirt'te teknoloji mağazaları kansere dikkat çekti
Siirt'te teknoloji mağazaları kansere dikkat çekti
SİİRT (AA) - Siirt'teki bir alışveriş merkezinde bulunan teknoloji mağazaları, kansere dikkat çekti.Siirt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, AA...

SİİRT (AA) - Siirt'teki bir alışveriş merkezinde bulunan teknoloji mağazaları, kansere dikkat çekti.

Siirt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinin (KETEM) Dünya Kanser Günü nedeniyle teknoloji mağazalarının kansere dikkat çektiğini söyledi.

Kanserle ilgili bilinçlendirme çalışmalarını bir günle sınırlandırmadıklarını belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Dünya Kanser Günü'nü bir yıla yaymayı planlıyoruz. Özellikle bu haftanın içerisinde bu etkinliklerimizi arttırdık. Alışveriş merkezinde halkımıza yönelik bilinçlendirme stantları kuruldu. Bu stantlarımızda KETEM'in halkımızı 3 farklı kanser grubuna göre, bağırsak kanseri, meme kanseri ve rahim ağzı kanseriyle ilgili yaptığı taramalarla ilgili halkımıza bilgilendirmeler yapıyoruz. Kanser, dünyada kalp ve damar hastalıklarından sonra sebebi bilinen ölümler arasında ikinci sırada bulunan bir hastalıktır. Türkiye 'de maalesef her yıl 170 bin vaka tespit ediliyor. Bölgeler arasında da çok fazla fark gözetilmemektedir."

Stant açtıkları alışveriş merkezinde bulunan teknoloji mağazaları kanserle ilgili bilinçlendirme çalışmalarına destek verdiğini ifade eden Özdemir, mağazalara teşekkür etti.