Siirt'te tekstil fabrikasının açılışı yapıldı

Siirt'te tekstil fabrikasının açılışı yapıldı
Siirt'te tekstil fabrikasının açılışı yapıldı
 SİİRT (AA) - Siirt'te 70 kişinin istihdam edildiği tekstil fabrikasının açılışı yapıldı. Yeni Mahalle'de kurulan tekstil fabrikasının açılışına Vali...

 SİİRT (AA) - Siirt'te 70 kişinin istihdam edildiği tekstil fabrikasının açılışı yapıldı.

 Yeni Mahalle'de kurulan tekstil fabrikasının açılışına Vali Mustafa Tutulmaz, eşi Fatma Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, AK  Parti Siirt İl Başkanı Özgür Çalapkulu ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Tutulmaz, fabrikanın açılışından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kente  yatırım yapmak için şartların çok müsait olduğunu söyledi.

Sanayici ve işadamların kente yatırım yapmaları için her türlü desteği verdiklerini anlatan Tutulmaz, "Amacımız Siirt'te istihdam alanlarını geliştirmek, işsizliği minimum seviyeye indirmektir. Ayrıca, Organize Sanayi Bölgemizde tekstil kent kurulması ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor" dedi.

 Fabrika sahibi Cemal Uluğ ise uzun zamandan beri İstanbul 'da tekstil alanında çalıştığını, yatırım yapmak amacıyla kente geldiğini gelerek, böyle bir yatırım yaptığını ifade etti.

Uluğ, tekstilde şuan için 70 işçinin çalıştığını ileri ki tarihte kapasitelerini artırarak 150 kişiyi çalıştırmayı hedeflediklerini belirtti.