Siirt'te TEOG sınavına giren öğrencilere yönelik konser verildi

Siirt'te TEOG sınavına giren öğrencilere yönelik konser verildi
Siirt'te TEOG sınavına giren öğrencilere yönelik konser verildi
- Siirt'te Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem ortak sınavlarına giren 8. sınıf öğrencilerine konser verildi.

SİİRT (AA) - Siirt'te Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem ortak sınavlarına giren 8. sınıf öğrencilerine konser verildi.

Sınavdan çıkan Sancaklar Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde Siirt Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince verilen konserde seslendirilen şarkılara eşlik edip eğlenceli saatler geçirdi.

Okul Müdürü Halil Fevzi Aktaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirdikleri konserlerle sınavdan çıkan öğrencilerin üzerilerindeki sıkıntı ve tedirginliği attığını söyledi.

Öğrencilerin verilen konserden memnun kaldığını ifade eden Aktaç, "TEOG sınavlarının ikinci ayağını bitirdik. Bu nedenle çocuklarımıza moral olsun, sıkıntıyı, tedirginliği üzerilerindeki panik ve stresi atsınlar diye kısa bir eğlence düzenledik. Öğrencilerimizin stres atması ve derslerine daha iyi hazırlanması için etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

Öğrenciler de, konser için okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür etti.