Siirt'te "Tillo Turizmini Geliştirme Projesi"

Siirt'te "Tillo Turizmini Geliştirme Projesi"
Siirt'te "Tillo Turizmini Geliştirme Projesi"
- Vali Tutulmaz: - "Projenin bitirilmesiyle ilimizin bir turizm merkezine dönüşmesi yönünde çok önemli adım atılmış olacak"

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Tillo Turizmini Geliştirme Projesi'nin kentin turizm merkezine dönüşmesi yönünde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Tutulmaz, yaptığı açıklamada, kentin turizmini geliştirme amacıyla 2011 yılında hazırlanarak Avrupa Birliği Mali Destek Programı'na sunulan 10 milyon  lira bütçeli projenin ihalesinin yapıldığını anımsattı.

Siirt'e yeni bir müjde vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tutulmaz, şunları kaydetti:

" Proje Tillo Meydanı'nın, mezarlıklarla kale bölgelerinin çehresini değiştirecek. İnşaat işinin çok hızlı bir şekilde bitirilmesi için biz de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Projenin bitirilmesiyle ilimizin bir turizm merkezine dönüşmesi yönünde çok önemli adım atılmış olacak. Benzer projelerin ilimiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz." 

Siirt'in 12 bin yıllık tarihi ve sahip olduğu değerlerle turizm potansiyeli yüksek olan iller arasında yer aldığını vurgulayan Vali Tutulmaz, "Bu proje ile kentin turizm alt yapısının güçlendirilmesiyle turizm gelirlerinden önemli pay almaya başlayacağını önümüzdeki dönemlerde hep birlikte göreceğiz" ifadesini kullandı.