Siirt'te toplu taşıma hizmetleri

Siirt'te toplu taşıma hizmetleri
Siirt'te toplu taşıma hizmetleri
- Siirt Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Alpar: "Belediye olarak toplu taşımacılıkta şu anda kenttin her noktasına hizmet götürmekteyiz"

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Seyithan Alpar, " Belediye olarak toplu taşımacılıkta şu anda kenttin her noktasına hizmet götürmekteyiz" dedi.

Alper, belediye olarak kent  merkezinde toplu taşıma hatlarında yaşanan aksaklıkları gidermek ve şehrin her köşesine toplu taşıma araçların gitmesine sağlamak amacıyla, 'Kentte yaşamın olduğu her yere ulaşım ' sloganıyla Ekim 2014'te Siirt belediyesi bünyesinde halk otobüslerin hizmete sunduklarını belirtti.

Alper, 3 Ekim 2014'te 10 hatta 15 halk otobüsüyle başlattıkları deneme seferlerine vatandaşların ilgi gösterdiğini ifade ederek, "Belediye olarak kentteki toplu taşıma hizmetlerinin yüzde 80'ini karşılamaktayız. 13 Ekim'de başlayan demene seferleri ardından ayın son 17 gününde 55 bin 348,  kasım'da 143 bin 622 ve aralık'ta da 156 bin 216 yurttaş olmak üzere yaklaşık 3 ayda 355 bin 106 vatandaşa hizmet verdik" şeklinde konuştu.

"Belediye olarak toplu taşımacılıkta şu anda kenttin her noktasına hizmet götürmekteyiz" diyen Alper, şunları kaydetti:

"Kartlı ve bas geç sistemi ile başladığımız toplu taşıma hizmetimize her geçen gün vatandaşların ilgisinin ve vatandaşların belediye toplu taşıma araçlarını tercih etmesi bizleri mutlu etmekte.  Bu nedenle bizler de vatandaşlarımıza daha kaliteli ve sorunsuz bir ulaşım için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz."