Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"

Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"
Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"
SİİRT (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile KOSGEB işbirliğiyle "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.Siirt Valiliği'nden yapılan...

SİİRT (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile KOSGEB işbirliğiyle "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.

Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Gençlik Merkezi'nde verilecek eğitime, 18-29 yaş aralığındaki gençlerin başvuru yapabilecekleri bildirildi.

Girişimcilik eğitimine katılmak isteyenlerin 16 Şubat'a kadar kayıt yaptırmaları gerektiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB'in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklardır. Genç Girişimciler için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi dört ana modülden oluşan toplam 70 saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsayacak. Eğitime her bir sınıf için en fazla 30 katılımcı kabul edilecek ve katılımcılardan ücret alınmayacaktır."


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  ,

  genç

  ,

  ders

  ,

  kayıt