Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"

Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"
Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"
- Siirt'te, KOSGEB Siirt Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Siirt İŞ-KUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle yüz kişiye "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.

SİİRT (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Siirt İŞ -KUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle Siirt'te yüz kişiye KOSGEB "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.

STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, yaptığı açıklamada, STSO olarak girişimci adaylarına yönelik yapmış oldukları çalışmaların devam ettiğini, kentte talep üzerine Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programını başlatma kararı verdiklerini belirtti.

Kuzu, "Açılacak olan eğitimler ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını, daha başarılı, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve buna dayalı olarak istihdamın artırılmasını amaçlıyoruz" dedi.

KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç ise, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanların yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkı kazanacaklarını söyledi.

Erkılıç, eğitimin 12 Ekim 2015 tarihinde başlayacağını, başvuruların Siirt İŞKUR İl Müdürlüğü'ne yapılması gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  2015