Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu

Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu
Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursu
- Siirt'te Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce genç girişimciler için hayata geçirilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" ikinci etap kursu başladı.

SİİRT (AA) - Siirt'te Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce genç girişimciler için hayata geçirilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" ikinci etap kursu başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve KOSGEB işbirliğiyle müdürlüğe bağlı Gençlik Merkezi'nde düzenlenen eğitimden, 30 genç ücretsiz olarak yararlanacak. 

Kursiyerler, dört ana modülden oluşan eğitimle toplam 70 saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarına katılacak.

Eğitimi başarıyla tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB'in yeni iş kuranlara verdiği 30 bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç, eğitimle gençlerin iş hayatına atılmalarına destek olmak istediklerini söyledi.

Ayrıca, istihdamı arttırmak ve  kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere de yardımcı olacaklarını anlatan Olgaç, "Kursun ilk etabına katılan 30 kişi, girişimcilik belgesini aldı. İkinci etap kursuna katılanların da kursu başarıyla bitirmeleri durumunda, bu yıl toplamda 60 gence Siirt Gençlik Merkezince girişimcilik belgesi verilmiş olacak" diye konuştu.