Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini" sertifika töreni

Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini" sertifika töreni
Siirt'te "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini" sertifika töreni
SİİRT (AA) - KOSGEB Siirt Hizmet Müdürlüğü ile Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) arasında imzalanan protokol uyarınca "Uygulamalı Girişimcilik...

SİİRT (AA) - KOSGEB Siirt Hizmet Müdürlüğü ile Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) arasında imzalanan protokol uyarınca "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" alan 25 kursiyere sertifikaları verildi.

Girişimlerinin desteklenmesi ve istihdamın artırılması amacıyla 25 kursiyere STSO'da verilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" tamamlandı. STSO Başkan vekili Nedim Kuzu, yaptığı açıklamada, adayları başarılarından olayı tebrik etti.

Kuzu, 2023 hedefine bölge olarak başarılı bir şekilde varabilmek için girişimciliğin bir kültür haline getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, girişimcilik becerilerinin gelişmesini sağlayan her eğitimin kalkınmaya ciddi katkılar sunacağını savundu.

" Eğitim programı  kadın öncelikli bir programdır. Girişimcilikle ilgili gerekli eğitimleri alan kadınlar iş hayatında başarılı olacaklar" diyen Kuzu, "Girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimcilerin iş planları desteklenmeye değer bulunduğu takdirde, 30 bin lira hibe ve 70 bin lira faizsiz kredi desteği sağlanacak" ifadelerini kullandı.