Siirt'te, Uygulamalı Girişimcilik Hizmeti Eğitimi

Siirt'te, Uygulamalı Girişimcilik Hizmeti Eğitimi
Siirt'te, Uygulamalı Girişimcilik Hizmeti Eğitimi
SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile KOSGEB İşbirliğinde düzenlenen, KOSGEB "Uygulamalı Girişimcilik Hizmeti Eğitimi" başladı.Vali...

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile KOSGEB İşbirliğinde düzenlenen, KOSGEB "Uygulamalı Girişimcilik Hizmeti Eğitimi" başladı.

Vali Mustafa Tutulmaz, kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik verilen kursun ilk dersini verdi. Tutulmaz,  kursun önemine değinerek, "Kalkınmanın temelinde girişimcilik ruhu vardır ve ilimizde fazla girişimci bulunamıyor. Kayseri, Denizli, Uşak, Bursa gibi illerimizde daha fazla girişimcilik ruhu yaşanıyor" ifadesini kullandı.

İslam dininin girişimciliği ve ticareti helal gördüğünü, ancak ticarette gayret ve disiplinin şart olduğunu belirten Tutulmaz, kursiyerlere, kentteki eksik faaliyetleri tespit edip işe koyulduklarında başarılı olacaklarını söyledi.

STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu ise kursta 30 yeni girişimci adayına 60 saatlik eğitimin 9 gün süreceğini ifade ederek, "Eğitimin ana modüllerine yüzde 80 oranında devam eden katılımcılar belge almaya hak kazanacaklar. Belgelerini aldıktan sonra işletmelerini kurarak hazırlayacakları İş Planı ile KOSGEB hizmet merkezlerine, yeni girişimci desteği için başvuru yapabileceklerdir" diye konuştu.

KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç da girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimcilerin iş planlarının desteklenmeye değer bulunduğu takdirde, 30 bin lira hibe ile 70 bin lira faizsiz kredi desteğinin sağlanacağını açıkladı.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Kredi

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  belge

  ,

  ,

  başkan

  ,

  genç

  ,

  hizmet