Siirt'te, "Vergi Haftası" kutlamaları

Siirt'te, "Vergi Haftası" kutlamaları
Siirt'te, "Vergi Haftası" kutlamaları
SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "Vergi Haftası"nı kutluyorum. Tüm kişi ve kuruluşlarımıza da, ülke kalkınmasının temeli olan vergilerini...

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "Vergi Haftası"nı kutluyorum. Tüm kişi ve kuruluşlarımıza da, ülke kalkınmasının temeli olan vergilerini ödemenin huzuru içinde, sağlıklı ve bol kazançlı yıllar temenni ediyorum" dedi.

Defterdar vekili Murat Kazak, beraberindeki heyetle Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında  Atatürk anıtına çelenk sundu. Kazak, daha sonra beraberindekilerle Vali Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Tutulmaz, Türkiye 'nin hızlı bir değişim süreci yaşadığını belirterek, vatandaşlara götürülen kamu hizmetlerinin en hızlı ve etkin bir şekilde götürülmesinde vergi gelirlerinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Toplumumun tüm kesimlerinde vergi bilincinin oluşturulması gerektiğini belirten Tutulmaz, "Tüm vatandaşlarımızın Vergi Haftası'nı kutluyorum. Tüm kişi ve kuruluşlarımıza da, ülke kalkınmasının temeli olan vergilerini ödemenin huzuru içinde, sağlıklı ve bol kazançlı yıllar temenni ediyorum" dedi.

Defterdar vekili Kazak ise ilin 2014 vergi verileri hakkında bilgi vererek, "Kurumumuz adına, çalışmalarımızda bize her zaman destek olan başta sayın valimiz Mustafa Tutulmaz'a tüm kurum ve kuruluşlara ve mükelleflerimize teşekkür ederim" ifadesini kullandı.