Siirt'te Yamaç Paraşütü Düzenleme Kurulu

Siirt'te Yamaç Paraşütü Düzenleme Kurulu
Siirt'te Yamaç Paraşütü Düzenleme Kurulu
- Siirt'te, uçuş etkinliklerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini temin etmek amacıyla Yamaç Paraşütü Düzenleme Kurulu oluşturuldu.

SİİRT (AA) - Siirt'te, uçuş etkinliklerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini temin etmek amacıyla Yamaç Paraşütü Düzenleme Kurulu oluşturuldu.

Siirt Vali Yardımcısı Ceyhud Dilşad Taşkın başkanlığında toplanan kurul, yamaç paraşütü değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Taşkın, yaptığı açıklamada, Siirt'teki yamaç paraşütü uçuş faaliyetlerinin bir plan dahilinde, güvenli bir şekilde yapılmasını amaçladıklarını belirti.

Siirt'te her geçen gün yamaç paraşütünün geliştiğini ve uçuşların artığına dikkat çeken Taşkın, şöyle konuştu:

"Türkülere konu olan eşsiz doğa güzelliğine sahip Botan Vadisindeki muhteşem kanyonu tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Yamaç paraşütü faaliyetlerinin, ilimizdeki doğa turizmini olumlu etkilediğini düşünüyoruz. Yapılacak tüm uçuşlarda önceliğimiz uçuşların kazasız ve güvenli olmasını sağlamaktır."

Kurumlar arası işbirliği ve iletişim etkinliği ile Kurul üyeleri arasındaki görev dağılımının belirlendiği toplantıda, Yamaç Paraşütü Uçuş Yönergesi'nde belirtilen hususlar doğrultusunda kararlar alındı.

Toplantıya, Kültür Turizm il Müdürü Remzi Uslu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Süleyman Genli, Siirt Hava Meydanı Müdürü Mustafa Temel, Beron Spor Kulübü Başkanı Dr. Taşkın Tuna Özkılıç, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü M. Şükrü Uras, Afad ve sağlık müdürlüğü yetkilileri ile Tugay Komutanlığından bir temsilci katıldı.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Hava

  ,

  iletişim

  ,

  doğa

  ,

  AFAD

  ,

  kültür

  ,

  taşkın