Siirt'te "Yaşama Yol Ver" kampanyası

Siirt'te "Yaşama Yol Ver" kampanyası
Siirt'te "Yaşama Yol Ver" kampanyası
- Siirt'te İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülmekte olan "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında yapılan ve yapılacak faaliyetlerin ele alındığı toplantı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt'te İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülmekte olan "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında Aralık ayında yapılacak faaliyetlerin ele alındığı toplantı düzenlendi.

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan başkanlığında düzenlenen toplantıda, kampanya kapsamında Kasım ayında yapılan faaliyetler ve Aralık ayında yapılacak olan çalışmalar ele alındı.

Aslan, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı öncülüğünde başlayan kampanya ile trafikte 112 ambulanslarına önceliğin sağlanması ve 112 hattının gereksiz yere aranmaması ve meşgul edilmemesini hedeflediğini belirtti.

Siirt genelinde bilgilendirme afişleri ve billboardlarla da kampanyanın tanıtımını yaptıklarını dile getiren Aslan, şöyle konuştu:

"Bakanlığın verdiği bilgiler doğrultusunda yaklaşık 2 yıl sürecek bir kampanya ancak ilk 6 ay sonrasında bir değerlendirme toplantısı yapılıp ondan sonra 2 yıllık sürecin değerlendirileceği bir husus. Biz de ilimizde bu kampanyayı desteklemek amaçlı ilimizde çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Sağlık Bakanlığımızın, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği ve kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaları kapsamında, 'Yaşama Yol Ver' isimli acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi medya kampanyasına tüm okullarımızda öğrencilerimize bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Öğrencilere 112 elemanları nasıl çalışır onlar hakkında bilgi verildi."