Siirt'te yılda 19 bin kişi uçakla seyahat etti

Siirt'te yılda 19 bin kişi uçakla seyahat etti
Siirt'te yılda 19 bin kişi uçakla seyahat etti
SİİRT (AA) - Siirt'te bir yılda 19 bin 526 kişi uçakla seyahat etti.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü verilerine göre haftada 6 gün...

SİİRT (AA) - Siirt'te bir yılda 19 bin 526 kişi uçakla seyahat etti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü verilerine göre haftada 6 gün Siirt- Ankara karşılıklı uçuş seferlerinin yapıldığı ve 2014 yılında 19 bin 526 kişinin uçakla seyahat etmeyi tercih etti.

Borajet tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda aile , öğrenci, asker, polis, şehit ve gazilere indirim uygulandığı ve uçaklarda doluluk oranının yüzde 75 olduğu öğrenildi.

Siirt Ticaret ve Saanyi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu, gazeteciler yaptığı açıklamada, Siirt Havalimanı'nın büyük uçakların uçuşuna müsait olduğunu belirterek, İstanbul seferlerinin en kısa sürede başlatılması gerektiğini söyledi.

Türk Havayolları'nın Siirt'te sefer koymasını isteyen Kuzu, "Siirt'e yatırımın çekilmesi için İstanbul'a direkt seferlerin konulması gereklidir. THY'nin Siirt-İstanbul direkt seferlerine bir an önce başlamasını bekliyoruz. İstanbul ile direk uçuş bağlantısı, sermayenin başkenti olan İstanbul'dan yatırımcı çekebilmemizi kolaylaştıracaktır" dedi.