Siirt'teki kavga

Siirt'teki kavga
Siirt'teki kavga
- Saadet Partisi Tillo Belediye Başkan adayı Behmen Aydın'ın ölümüne neden oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan 6 sanıktan aralarında Tillo Belediye Başkanı seçilen Mehmet Mesut Memduhoğlu'nun da bulunduğu 4'ü tahliye edildi

SİİRT (AA) - Siirt'te Saadet Partisi Tillo Belediye Başkan adayı Behmen Aydın'ın ölümüne neden oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan 6 sanıktan, Tillo Belediye Başkanı seçilen Mehmet Mesut Memduhoğlu'nun da aralarında bulunduğu 4'ü tahliye edildi.

Siirt Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Memduhoğlu, kardeşleri Abdulkerim, Recep, Mustafa ve Sait Memduhoğlu ile Memduhoğlu'nun koruması Kamuran Çelik, Muş cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Yapılan savunmaların ardından mahkeme heyeti, aralarında Mehmet Mesut Memduhoğlu'nun da yer aldığı 4 sanığı adli kontrol uygulaması kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. 2 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

- Olay

30 Mart 2014'teki Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından AK Parti ve Saadet Partisi İlçe Belediye Başkan adaylarının yakınları arasında çıkan kavgada, Saadet Partisi Tillo Belediye Başkan adayı Behmen Aydın bıçaklanarak öldürülmüş, olayla ilgili AK Parti 'den Tillo Belediye Başkanı seçilen Memduhoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişi, "iştirak halinde adam öldürme" suçundan tutuklanmıştı.

Cezaevindeki Memduhoğlu ile belediye başkan vekili Cemal Erken ve 8 belediye meclisi üyesi görevlerinden istifa etmişti.