Siirt'teki polise silahlı saldırı

Siirt'teki polise silahlı saldırı
Siirt'teki polise silahlı saldırı
- Gözaltına alınanların sayısı 8'e yükseldi

SİİRT (AA) - Siirt'te bir polis memurunun  şehit olduğu saldırıya ilişkin gözaltına alınanların sayısı 8'e çıktı.

Alınan bilgiye göre, Siirt-Eruh karayolunda kaçakçılık şüphesiyle durdurulan otomobilden açılan ateş sonucu polis memuru Bünyamin Torğut'un (30) şehit olduğu olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince eş zamanlı düzenlenen operasyonda, Abdullah O. (50), Dilek Ç. (33) ve Faruk E. (65) Siirt'te, Veysi B. de  Batman 'ın Kozluk ilçesinde gözaltına alındı.

Daha önce gözaltına alınan Tacettin Ö. (47) ve oğlu Mazlum Ö. (24) ile Mehmet Ali O. (45) ve Hakkı O'nun (35) emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bu arada polise ateş açılan araçta ölü bulunan Şerafettin Ö'nün cenazesi, Siirt Devlet Hastanesindeki otopsinin ardından ailesi tarafından Batman'ın Kozluk ilçesinde defnedildi.

Siirt-Eruh karayolunun 15. kilometresinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla durdurulmaya çalışılan otomobilden ateş açılmıştı. Polis ekiplerinin de karşılık verdiği olayda ağır yaralanan polis memuru Bünyamin Torğut hastanede şehit olmuştu. Polis ekiplerine ateş açılan araçta bir kişi ölü bulunmuştu.