Siirt'teki polise silahlı saldırı olayı

Siirt'teki polise silahlı saldırı olayı
Siirt'teki polise silahlı saldırı olayı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, şehit düşen polis memuru Bünyamin Torğut için İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'a taziye ziyaretinde bulundu - Aktay: "Olayda ateş eden şahsın yakalanmasının dışında, ateş eden şahsa yol arkadaşlığı yapan, yardım ve yataklık yapan herkes yakalanmış durumda. Söz konusu asıl şahıs ise örgütün önemli bir temsilcisi, bölge temsilcisi olduğu bilgisi edinmiş durumdayız"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla durdurulmaya çalışılan otomobilden açılan ateş sonucu şehit edilen polis memuru Bünyamin Torğut için İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'a taziye ziyaretinde bulundu.

Aktay, beraberindeki partisinin İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve partililerle, İl Emniyet Müdürü Özkan'a polisevinde yaptığı ziyarette, başsağlığı dileklerini iletti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Aktay, çok genç bir polisin yol kontrolü esnasında arama yapmak istediği bir araçtan açılan ateş sonucu şehit düştüğünü hatırlattı.

Olayın tüm boyutlarının aydınlatılmış olduğunu belirten Aktay, "Olayda ateş eden şahsın yakalanmasının dışında, ateş eden şahısa yol arkadaşlığı yapan, yardım ve yataklık yapan herkes yakalanmış durumda. Söz konusu asıl şahıs ise örgütün önemli bir temsilcisi, bölge temsilcisi olduğu bilgisini edinmiş durumdayız" dedi.

 Şahsın yakalanması için operasyonların yapıldığını anlatan Aktay, şöyle konuştu:

"Bütün çabalar gösteriliyor ama örgüt elemanın, yani kaçan örgüt şahsının kendi yol arkadaşını infaz etmiş olması ibretlik bir durumdur tabii ki. Yani bu insanların kendi yol arkadaşlarına bile ne kadar saygısız davranıyor olduklarını gösteriyor ve bu vahim bir durumdur" ifadesini kullandı.

- Olay

Siirt-Eruh karayolunun 15. kilometresinde Siirt Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, kaçakçılık yaptıkları iddiasıyla durdurulmaya çalışılan otomobilden ateş açılmıştı. 

Polis ekiplerinin de karşılık verdiği olayda polis memuru Torğut ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesinde, müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Olay yerinde yapılan incelemede polis ekiplerine ateş açılan araçta bir kişi ölü bulunmuş, kaçan saldırganların yakalanması için jandarma ekiplerinin desteğiyle bölgede çalışma başlatılmıştı.