Siirt'teki terör saldırısı

Siirt'teki terör saldırısı
Siirt'teki terör saldırısı
- Memu-Sen Siirt İl Başkanlığı, 8 askerin şehit edildiği terör saldırısını kınadı

SİİRT (AA) - Memu-Sen Siirt İl Başkanlığı, kentte yola döşenen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit edildiği terör saldırısını kınadı.

Sendikadan yapılan açıklamada,  Türkiye 'nin büyümeye, normalleşmeye ve uluslararası arenada söz sahibi olmaya başladığı dönemlerde devreye sokulan terör örgütlerinin, kanlı yüzlerini bu kez Siirt'te gösterdiği belirtildi.

Hain saldırıda şehit düşen askerlere rahmet, ailelerine, millete ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileğinde bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetliyor, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Bütün milletimizi derinden üzüntüye boğan son saldırılar toplumumuzdaki hassasiyeti artırmıştır ancak bugün kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler bilmelidir ki bu toprakların mayası kardeşliktir. Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap birlik ruhu içerisinde ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir.

Soğukkanlı değerlendirme, ortak akıl ve feraseti hakim kılmak suretiyle millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Oynanan kirli oyunu bozacak güçte ve dirayette olduğumuzu göstermeliyiz."


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Türkiye

  ,

  şehit

  ,

  Bugün

  ,

  Hakim

  ,

  Birlik

  ,

  Karşı