Siirt'teki terör saldırısı

Siirt'teki terör saldırısı
Siirt'teki terör saldırısı
- Siirt Barosu: - "İlimizde 8 askerimizin şehit edilmesiyle sonuçlanan olayı üzüntüyle karşılıyor, tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz. Vefat eden asker ailelerine de sabır niyaz ediyoruz" - "Ülkemizde yaşanan ve ölümle sonuçlanan hiçbir eylemin destekçisi olmadığımızı, karşısında duracağımızı ve kınadığımızı kamuoyuna saygıyla sunarız"

SİİRT (AA) - Siirt Barosu, kentteki terör saldırısında 8 askerin şehit edilmesi dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

 

Barodan yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda Türkiye 'de üzüntü, huzursuzluk ve tedirgin edici olayların kaygıyla izlendiği belirtildi.

Çözüm Süreci'ne vurgu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Barış ve çözüm filizlerinin atıldığı son zamanların çıkar odaklarının menfaatlerinin zedelenmesiyle bozulması, insanların ölümüne, yaşayanların üzüntüsüne, toplumun huzursuzluğuna neden olan tüm kişi ve kesimlerin, savaştan nemalanmak isteyen kesimin emellerini desteklememek adına bu süreçte tüm etnik ve farklı siyasi görüşlere sahip kesimlerin söylem ve eylemlerinde sağduyulu davranmaları, bölücü, ayrıştırıcı olmak yerine bütünleştirici ve kardeşlikten yana tavır takınmaları gerekmektedir." 

Açıklamada ayrıca "İlimizde, 8 askerimizin şehit edilmesiyle sonuçlanan olayı üzüntüyle karşılıyor, tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz. Vefat eden asker ailelerine de sabır niyaz ediyoruz. Ülkemizde yaşanan ve ölümle sonuçlanan hiçbir eylemin destekçisi olmadığımızı, karşısında duracağımızı ve kınadığımızı kamuoyuna saygıyla sunarız" ifadelerine yer verildi.